İnsan vücudunda en çok ihtiyaç hissedilen madde su olmaktadır. İnsan vücudunda bulunan suyun temiz ve kaliteli olması da sağlıklı olmak için gerekli unsurlar arasında bulunmaktadır.
 İnsan vücudunun en çok yüzdesini oluşturan su sağlığını ve yaşamını sürdürmek için en gerekli şeydir. Uzun süre sağlıklı kalmak ve hastalıklardan korunmak için de sağlıklı su gerekmektedir.
 
 Doğal su kaynaklarına günlük hayatta ulaşmak mümkün olmamaktadır. Bunun için en kolay yöntem olarak var olan suyu arıtma ve filtreden geçirme yöntemleri tercih edilmektedir. Evler ve iş yerleri için su arıtma sistemleri geliştirilerek en taze ve doğal suya ulaşmak amaçlanmaktadır.
 
 Temiz Su Nasıl Sağlanır?
 
 Teknolojik gelişmeler ışığında kirlenen su ve havanın etkisiyle doğal su kaynakları da çevre kirliliğinden olumsuz etkilenmektedir. Bunun sonucunda ev ortamında kullanılmak için su filtreleri geliştirilmiştir. Geliştirilen su filtrasyonu ile elde olan suyun olabildiğince temizlenerek doğal haline gelmesi amaçlanmaktadır. Doğal hale getirilen su arıtma sisteminden geçerek tüketilebilir hale gelmektedir.
 
 Evde Kullanılan Su Sistemleri
 
 Evde veya işyerlerinde kullanılan arıtma sistemleri ile su kaynağından çıkmış ilk haline döndürülerek insan sağlığına zararlı birçok maddeden arıtılmaktadır. Ev ortamında geliştirilen su sebili gibi yöntemler suyun hem arıtılmış halde hem de sıcak veya soğuk şekillerde bardağa doldurulmasını sağlamaktadır. Ev veya iş yeri ortamında kullanılmak için üretilen su sebili sistemleri elektrik ile filtre işlemini başlatarak anında suyu arıtma ya yardımcı olmaktadır.